X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

زیتون

والتین و الزیتون(تقدیم به حبیبه ویاسمن)
پنج‌شنبه 12 اردیبهشت‌ماه سال 1392

پیغمبرقبل ازخوردن موادسفیده ای(سرد)سیاه دانه راسائیده میخورد...

 کله پاچه خوردن افراد طبع سرد اگرقبلش(بغیراززنان باردار)یک قاشق چای خوری سیاه دانه نخورند بعدشروع کنندبخوردن همچنین کنارش اعم ازبارداروغیرباردار پیاز نخورندوبعدش 3عددخرمابا 2عددگردونخورند سبب آسیب به عصب هفتم وکجی صورت ودرصورت شدت بطورقطع سبب سکته مغزی آنها میگرددچندنفرازبستگان ما روزبعدخوردن کله پاچه اینطورودربخش مراقبت های ویژه اعصاب بستری شدند 

======================

کلمه ۱۲اردیبهشت۹۲نوشت طبق مطالعات انجام شده در کشور روزانه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر در ایران دچار سکته مغزی می‌شوند و با توجه به سالمند شدن جامعه این عارضه در آینده افزایش خواهد داشت بنابراین ایجاد مراکز اختصاصی درمان سکته مغزی الزامی است.

علیرضا زالی رئیس سازمان نظام پزشکی با اعلام این خبر گفته است:  آمار ابتلا به سکته‌های مغزی در کشور رو به افزایش است و از آنجایی که جمعیت کشور رو به سالمندی است پیش‌بینی می‌کنیم در سالهای آینده شاهد شیوع بیشتر سکته مغزی در جامعه هستیم.

این جراح مغز و اعصاب از نبود مراکز درمان آستروک (سکته مغزی) در کشور گلایه کرد و گفت: باید بودجه‌های لازم در راستای ایجاد این مراکز در نظر گرفته شود و حداقل در استان‌های بزرگ این مراکز را داشته باشیم.

خبرگزاری فارس به نقل از او افزود: مقدار زیادی از خطرات ابتلا به سکته‌های مغزی و قلبی با یکدیگر مشترک است که فشار خون، دیابت، چربی خون بالا، چاقی، تغییر سبک زندگی و تغذیه نامناسب شانس ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و سکته‌های مغزی را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۶۰ درصد افرادی که در کشور ما مبتلا به فشار خون هستند از بیماری خود اطلاع‌ندارند، افزود: در صورت اهمیت ندادن به این مسئله ممکن است فشار خون بالا به صورت سکته مغزی خود را نشان دهد همان طور که دیابت کنترل نشده نیز به این عارضه دامن می‌زند.

این جراح مغز و اعصاب تصریح کرد: از آنجایی که سکته مغزی لطمه زیادی به فرد و خانواده او می‌زند و در نهایت کیفیت زندگی را تحت تأثیر قرار می‌دهد باید به جد اقدامات پیشگیرانه‌ای در نظر گرفته شود.

وی آگاهی از عوامل خطر بیماری را یکی از نکات حائز اهمیت در راستای پیشگیری دانست و گفت: به عنوان مثال تغییر رژیم‌های غذایی ، اجتناب از مصرف مواد دخانی و کاهش استرس می‌تواند از ابتلا به همه بیماری‌های غیرواگیر به ویژه سکته‌های مغزی مؤثر باشد.

این جراح مغز و اعصاب سکته‌های مغزی گذرا (TIA) را زمینه‌ساز سکته‌های مغزی ثابت عنوان کرد و گفت: سکته‌های مغزی گذرا اگر مورد توجه قرار نگیرد ۱۶ بار شانس اینکه فرد در هفته‌های آتی سکته کند را افزایش می‌دهد که علائم آن متفاوت است.

زالی اضافه کرد: اگر فرد هنگام برخاستن از خواب احساس گزگز در دستان داشته باشد یا از لحاظ تکلم و قدرت دید دچار اختلال شود باید روی این موارد حساسیت داشته باشد و به پزشک مراجعه کند چرا که این علائم در کمتر از ۲۴ ساعت از بین می‌رود و فرد آن را به حساب مشکلات جسمانی می‌گذارد.

وی به سالمندانی که بیماری‌های زمینه‌ای قند، چربی و فشار خون بالا دارند توصیه کرد در صورتی که دچار علائم اخلال گذرا در تکلم، بینایی، حرکت، اخلال در اندام‌ها یا راه رفتن شدند حتماً به پزشک مراجعه کنند چون این علائم می‌تواند پیش‌درآمدی بر سکته‌های مغزی باشد.

رئیس سازمان نظام پزشکی به مطالعاتی که در مورد سکته‌های مغزی در کشور انجام شده گفت: بر اساس نتایج این مطالعات روزانه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر در ایران دچار سکته مغزی می‌شوند که البته این آمار بدون در نظر گرفتن افرادی است که دچار علائم خفیف شده یا به بیمارستان مراجعه نمی‌کنند.

زالی خاطر نشان کرد: سکته‌های مغزی شایع‌ترین بیماری ناتوان‌کننده حوزه مغز و اعصاب است و در کشورهای توسعه یافته برای کاهش آمار مرگ و میر و عوارض ناشی از سکته‌های مغزی مراکز جامعی راه‌اندازی شده که جدیدترین روش‌های درمانی با حضور گروه‌های تخصصی از جمله اقدامات توانبخشی از ساعات آغازین وقوع سکته برای فرد انجام می‌شود

نظرات (3)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
یکشنبه 15 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 10:37 ق.ظ
+ مژگان امینی
من نمی دانم این استرس را چه کار بکنیم؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
استرس یعنی فشارروانی
هرتغییری عمده درزندگی فشارروانی دارد باید مهارکنیم که تبدیل به بیماری روانی نگردد
یک روشش خوراکی های ضد استرس وکاهنده فشارروانی است مثل خوردن روغن زیتون بودار یا پیاز یا مویز یا شربت عسل
یک روشش بالابردن دانش سکسلوزی خودمان است چون نیمی ازارامش ودفع استرس توسط روابط خوب زناشوئی انجام میشه ونصف دین انسان کامل میشه
یک روشش تفریح وصله رحم ومسافرت وتماس تلفنی وغیره است
یک روشش تنوع است تازگی ایجادمیکند مثلا امروز شما یک رنگ لباس داخل منزل مثل طاب بپوشید فردا رنگ دیگر استرس کاسته میشه
پیاده روی نیز تنوع وحرکت است کاهنده استرس است
شنا ودراب راه رفتن خیلی ازدردها را میکاهد درنتیجه فشارروانی ناشی ازدردها ازبین میره استر س میکاهد
یک روشش قران خواندن روزانه است هرچند یک سوره کوتاه ازروی قران
یک روشش طبق سنت معصومین زندگی کردن است خیرخواه دیگران بودن است دعاکردن به انهااست مثل اللهم اشف کل مریض (خدایاهمه مریض های کل دنیاراسلامتی بده )
یکی ازسنتها لبنیات نخوردن درصبح وخوردن لبنیات درشب است که سلامتی تامین کلسیم جذب واسترس کاهش می یابد
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 10:33 ق.ظ
+ در امتداد زندگی
این مطلب هم خیلی خوب بود.
اتفاقا همین چند روز پیش یکی از همسایه هامون ناگهانی سر سفره صبحانه یک آن سکته کرد و نشد براش کاری بکنند.. خیلی مرگش ناگهانی بود.
امتیاز: 0 0
پنج‌شنبه 26 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 08:48 ق.ظ
+ علی رضاسلام

السلام علیک یا امام الروف
امتیاز: 0 0