زیتون

والتین و الزیتون(تقدیم به حبیبه ویاسمن)
یکشنبه 24 آبان‌ماه سال 1394

امار ثبت ازدواج وطلاق 1394

رئیس سازمان ثبت  کشور از رشد یک درصدی طلاق و کاهش ۳ درصدی ازدواج در ۷ ماهه منتهی به آبان امسال خبر داد.

احمد تویسرکانی در نشست خبری امروز خود گفت: ۴۳۷ هزار و ۲۰۵ ازدواج ثبت شده است که کاهش ۳ درصدی را نشان می‌دهد. بیشترین ازدواج‌ها نیز برای آقایان در بازه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال و برای خانم‌ها بین ۲۰ تا ۲۴ سال بوده است.

تویسرکانی همچنین درباره آمار طلاق گفت: در این مدت، ۹۰ هزار و ۷۰ طلاق ثبت شده است که یک درصد رشد داشته است؛ بیشترین طلاق ثبت شده برای آقایان بین ۳۰ تا ۳۴ سال و برای بانوان بین ۲۵ تا ۲۹ سال بوده است.

وی با بیان اینکه از هر ۵ ازدواج، یک مورد به طلاق منتهی می‌شود گفت: بیش از ۴۵ درصد طلاق‌ها در ۵ سال اول زندگی اتفاق می‌افتد.

جمعه 22 آبان‌ماه سال 1394

ام اس بیماری طبع سرداست زنان که بدلیل سزارین وکم خونی طبع بلغمی میشوند دوبرابر ام اس میگیرند

دو برابر شدن شیوع ام اس در ۱۵ سال اخیر

رئیس انجمن اعصاب ایران گفت: بیماری ام اس در ۱۵ سال اخیر در ایران دو برابر شده است.

حسین پاکدامن در دوازدهمین کنگره بین‌المللی ام.اس. ایران که در مجتمع پیامبر اعظم(ع) دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، گفت: بیشترین اپیدمی بیماری ام اس در کشورهای پیشرفته بوده و توجه زیادی برای عدم گسترش این بیماری از سوی این کشورها شده است.

رییس انجمن اعصاب ایران با اشاره به اینکه ۱۰۰ هزارنفر در اروپا به این بیماری مبتلا هستند، تصریح کرد: در ۱۵ سال اخیر شیوع بیماری ام اس در ایران دو برابر شده است.

وی با اشاره به اینکه بیماری ام اس در زنان دو برابر مردان است، افزود: این بیماری در نوع خود خاص است و یک درمان مشخص برای همه جوابگو نیست.

پاکدامن اظهار کرد: هنوز علت اصلی بیماری ام. اس نامشخص است و بیشترین کار بر روی درمان آن انجام شده و تا کنون ۱۶ دارو برای آن تولید شده است.

---------------

غذاهای فریزشده ومیوههای غیرفصل مثل خیاردرفصول سرماخوردن  وصبح شیرنوشیدن وووازعوامل سردشدن طبع وام اس هستند