زیتون

والتین و الزیتون(تقدیم به حبیبه ویاسمن)
دوشنبه 12 بهمن‌ماه سال 1394

روش پیشگیری از آنفولا نزا و غلبه ویروس وباکتری وقارچ

ویروس دربدن افرادوحیواناتی که زنده خوری می کنند وپخته نمی خورندغلبه ندارد کما اینکه دربدن شامپانزده ها ویروس ایدزبوده اما بیماری ایدز نبوده است درایام سرما که غلبه ویروس دربدن هست به روش پیغمبرمراجعه کنیم وپخته نخوریم ویروس خنثی میشود

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بیان «موج سنگین آنفلوآنزایی را در ظرف ماه‌ها و هفته‌های گذشته شاهد بودیم»، شروع موج دوم آنفلوآنزا طی هفته‌های آینده در کشور را دور از انتظار ندانست.

به گزارش وزارت بهداشت، محمدمهدی گویا با بیان «موج سنگین آنفلوآنزایی را در ظرف ماه‌ها و هفته‌های گذشته شاهد بودیم»، اظهار داشت: طی هفته‌های گذشته با ویروس آنفلوآنزای نوع H١N١ مواجه بودیم که با توجه به این‌که این نوع ویروس بین ویروس‌های آنفلوآنزای فصلی از شدت بیشتری برخوردار است، برای خانم‌های باردار و گروه‌های پرخطر، عارضه بیشتری را ایجاد می‌کند، بنابراین دریافت واکسن آنفلوآنزا برای این افراد ضروری است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اضافه کرد: با تلاش‌های بسیار انجام‌شده درکشور برای تشخیص بیماری آنفلوآنزا، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که ایران به‌دلیل تشخیص به‌موقع بیماری آنفلوآنزا در سطح کشور، رتبه دوم را بعد از کانادا بین کشورهای دنیا دارد.

گویا با ابراز «درحال حاضر یک آزمایشگاه مرکزی و ١٣ آزمایشگاه قطب درکشور فعال هستند»، گفت: تشخیص و اطلاع‌رسانی به‌موقع بیماری به تصمیم‌گیری‌های پزشک و تجویز درمان دارویی برای مبتلایان به این بیماری کمک بسیاری می‌کند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درعین حال شروع موج دوم آنفلوآنزا طی هفته‌های آینده درکشور را دور از انتظار ندانست و گفت: اگر شاهد همه‌گیری موج دوم آنفلوآنزا باشیم، شدت و بیماری‌زایی آن خفیف‌تر از موج اول خواهد بود و تعداد کمتری به آن مبتلا خواهند شد.

گویا عنوان کرد: باید آمادگی‌مان را برای مواجهه با این بیماری حفظ کنیم و مردم نیز همچنان توصیه‌های بهداشتی و نکات بهداشت فردی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری را رعایت کنند. به‌ محض این‌که تغییری در وضع فعلی بیماری آنفلوآنزا مشاهده کردیم، اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

 

نظرات (3)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
دوشنبه 12 بهمن‌ماه سال 1394 ساعت 03:20 ب.ظ
+ sahar
وب خیلی خوبی دارین هم وبتون هم قالبتون خییییلی قشنگه
96518
امتیاز: 0 0
پاسخ:
یکشنبه 9 اسفند‌ماه سال 1394 ساعت 03:13 ب.ظ
+ یاسمن
سلام عزیز
امیدوارم سلامت و شاداب باشی
دختر چهارماهه ام سرما خورده ولی تب و عفونت نداره فقط سرفه میکنه شربت برم هگزینم میخوره ولی هنوز اثر نکرده, شما پیشنهادی چیزی ندارین؟ دکترش گفته صبر کن بهتر بشه بعد واکنشو بزن دعا کنین زود خوب شه
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
خودت پیاز بخور شیربش بده سرفه اش قطع میشه ان شاءالله
یا تربچه بخور با کشمش پلوئی بعنوان غذا نه درکنارغذا بعد شیربش بده
24ساعت هم هیچ پخته ای نخور به جز شربت عسل شیربش بده
یک وعده اش را خرما با گردو بخور وصبحانه نیز شربت عسل ی ق دریک لیوان حل کن جرعه جرعه بنوش تا چندساعت گرسنه نمی شوی
چهارشنبه 12 اسفند‌ماه سال 1394 ساعت 09:08 ب.ظ
+ یاسمن
سلام
ممنون از راهنماییات
سلامت باشی و پایدار
امتیاز: 0 0
پاسخ: