X
تبلیغات
رایتل

زیتون

والتین و الزیتون(تقدیم به حبیبه ویاسمن)
دوشنبه 14 اسفند‌ماه سال 1391

حوادث کار !انشاءالله با رعایت ایمنی کار برای هیچ کس رخ ندهد

سازمان پزشکی قانونی کشور به استناد آمار موجود در این سازمان در خصوص روند رو به رشد تلفات حوادث ناشی از کار در سال‌های اخیر هشدار داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی، در سه سال اخیر آمار تلفات حوادث ناشی از کار روند افزایشی داشته به نحوی که در سال ۱۳۹۰ این آمار یکهزار و ۵۰۷ نفر بوده در حالی‌که تنها در ده ماهه سال جاری این آمار به یکهزار و ۵۱۷ نفر افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش آمار مرگ و میر حوادث ناشی از کار در سال ۱۳۸۹، یکهزار و ۲۹۰ نفر (۱۹ زن و یکهزار و ۲۷۱ مرد)، بوده که با ۱۶. ۸ درصد افزایش به یکهزار و ۵۰۷ نفر (۲۰ زن و یکهزار و ۴۸۷ مرد) در سال ۱۳۹۰ و یکهزار و ۵۱۷ نفر (۲۰ زن و یکهزار و ۴۹۷ مرد) در ده ماهه سال جاری رسیده است.

افزایش موارد سقوط از بلندی

بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور، در سال‌های اخیر موارد سقوط از بلندی در حوادث ناشی از کار با افزایش قابل توجهی مواجه بوده است، این آمار در سال ۱۳۸۹، ۴۳۴ نفر (دو زن و ۴۳۲ مرد) بوده اما در سال ۱۳۹۰ به ۵۷۱ مورد (سه زن و ۵۶۸ مرد) و در ده ماهه سال جاری به ۶۵۸ مورد (پنج زن و ۶۵۳ مرد) رسیده است.

لازم به ذکر است سقوط از بلندی عمدتا در حوادث ناشی از کار بیشترین رقم را به خود اختصاص می‌دهد.

همچنین در سه سال اخیر آمار مرگ‌های ناشی از برق گرفتگی در محل کار رشد چشمگیری داشته به نحوی که این آمار در سال ۱۳۸۹، ۱۷۳ مورد (۱۷۲ مرد و یک زن)، در سال ۱۳۹۰، ۱۸۷ مورد (۱۸۴ مرد و سه زن) و در ده ماهه سال جاری ۲۴۷ مورد (۲۴۶ مرد و یک زن) بوده است.

یادآور می‌شود حوادث ناشی از کار مواردی همچون سقوط از بلندی، برخورد جسم سخت، سوختگی، برق‌گرفتگی، مسمومیت با گاز، غرق‌شدگی، کمبود اکسیژن و سایر موارد را در بر می‌گیرد

نظرات (1)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
چهارشنبه 16 اسفند‌ماه سال 1391 ساعت 01:17 ق.ظ
+ نیلوفر کبود
چقدر دردناکه این حوادث مخصوصا کار گرهای ساختمانی که زیاد در خطر هستند.
امتیاز: 0 0