X
تبلیغات
رایتل

زیتون

والتین و الزیتون(تقدیم به حبیبه ویاسمن)
یکشنبه 8 بهمن‌ماه سال 1391

عسل و مویز ضد مسمومیت ومانع ایجادسرطان هستندروزانه بخوریم

در حال حاضر آلاینده هایی در تهران وجود دارد که تاثیر زیادی در ابتلا به سرطان خون و ریه دارند. معصومه ابتکار عضو کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفته است: در حال حاضر ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون که بسیار خطرناک هستند، در هوای شهر تهران مشاهده می‌شوند. علاوه بر بیماریهای متعدد تنفسی و قلبی که این ذرات ایجاد می‌کنند، از وجود عوامل سرطان زای دیگری همچون دیزل که توسط WHO نیز شناسایی شده، رنج می‌بریم. آلاینده‌های دیگری که تقریبا می‌توان گفت از فهرست آلاینده‌های شهرهای دیگر دنیا حذف شده‌، در تهران افزایش یافته است که از آن جمله می‌توان بنزن که در ایجاد سرطان خون نقش دارد و فیبر آزبست که می‌تواند باعث ایجاد سرطان ریه شود، اشاره کرد.

دانشیار ایمونولوژی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه آلودگی هوا همچنان بزرگترین معضل زیست محیطی تهران است، افزود: به ‌رغم اینکه تا سال ۸۴ برنامه‌های علمی در خصوص کاهش آلاینده‌های زیست محیطی را تدوین و عملیاتی کردیم اما از سال ۸۴ به بعد اجرای این برنامه‌ها تعطیل شد و هیچ کدام از استانداردها تغییر نکردند.

به گزارش مهر، او که در همایش “سرطان و پیشگیری” سخن می گفت،  با بیان اینکه امروز دیگر رشد سرطان در کشور، معلول عوامل ناشناخته و عجیب و غریب نیست، بلکه بسیار روشن بوده و راهکارهایی هم برای آن وجود دارد، افزود: نیازمند عزم ملی برای کاهش آمار سرطان در کشور هستیم.

عضو کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به آزمایشهایی که بر روی محصولات کشاورزی انجام شده است، گفت: نتایج این پایش نشان می دهد که بقایای سموم از رده خارج شده یا تاریخ مصرف گذشته در سبزیجات و به ویژه پهن برگها دیده می شود و ردپای نیترات و فلزات سنگین و بالاتر از حد مجاز در برخی از فرآورده‌های طبیعی به چشم می‌خورد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه حفاظت از محیط زیست و ارتقای استانداردهای زیست محیطی، بر عهده دولت و دستگاههای اجرایی کشور است، افزود: طی چند سال اخیر، عملکرد زیست محیطی ما از لحاظ شاخصهای جهانی ۶۳ رتبه افت کرده است. البته با توجه به تجربیات موفقی که در این خصوص وجود دارد، می‌توان با مدیریت صحیح به وضعیت مطلوبی از لحاظ شاخصهای زیست محیطی دست یافت.

او افزود: سیر مهاجرت از روستاها به شهرها بالاست و علاوه بر آن با شیب صعودی افزایش نرخ ابتلا به سرطان و افزایش آلاینده‌های محیطی در پی گسترش صنعتی شدن شهرها روبرو هستیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰ درصد بیماریها منشاء محیطی دارند، گفت: باید توجه داشت که بیماریهای با منشاء آلاینده‌های محیطی، قابل کنترل و پیشگیری هستند.

نظرات (2)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
یکشنبه 8 بهمن‌ماه سال 1391 ساعت 10:29 ق.ظ
+ محبوبه
موییز دوست ندارم اما عسل چرا
اما اینقدر گرون شده که نمیشه خورد
امتیاز: 0 0
پاسخ:
خب باید ازجای دیگر مثل ماست خوردن کم کرد تا به این برسد
یکشنبه 8 بهمن‌ماه سال 1391 ساعت 09:38 ب.ظ
+ سویل
سلام

ممنونم که اومدین

سویل ینی دوس داشتنی

اسم آذریه
امتیاز: 0 0