X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

زیتون

والتین و الزیتون(تقدیم به حبیبه ویاسمن)
سه‌شنبه 7 بهمن‌ماه سال 1393

به علت پخته خوری زیاد هر26دقیقه یک نفر درایران براثر سکته مغزی میمیرد


« رییس انجمن مغز و اعصاب ایران گفت: سن سکته مغزی بر اساس پژوهش های انجام شده در کشور ۱۰ سال کمتر از استانداردهای جهانی است که علاوه بر عوامل محیطی، عوامل ژنتیکی[پخته خوری مشابه والدین] نیز در آن دخیل هستند.

به گزارش ایرنا از دبیرخانه ‘هفتمین کنگره سراسری سکته مغزی’ دکتر حسین پاکدامن افزود : سالانه ۱۵۰ تا ۱۶۰ هزار نفر در کشور به سکته مغزی دچار می شوند که حدود ۲۰ هزار نفر از این افراد جان خود را از دست می دهند.

وی ادامه داد: هر چند حدود ۱۵ درصد افرادی که دچار سکته می شوند، فوت می کنند و تقریبا ۸۵ درصد بقیه از مرگ نجات می یابند، اما ۷۰ درصد این افراد از کار محروم شده، ۲۰ درصد در فعالیت های اولیه زندگی مانند غذا خوردن، لباس پوشیدن، استحمام و… دچار مشکل می شوند و ۳۰ درصد هم بدون کمک دیگران قادر به راه رفتن نیستند.

پاکدامن افزود: با توجه به اینکه پس از سکته هر دقیقه تاخیر در رساندن بیمار به مراکز درمانی سبب مرگ بیش از دو میلیون سلول عصبی مغز می شود که دیگر قابل جایگزین شدن نیستند، ضرورت رساندن سریع بیمار به مراکز درمانی و انجام اقدامات درمانی در این زمینه بسیار حایز اهمیت است… . »

نظرات (4)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
سه‌شنبه 7 بهمن‌ماه سال 1393 ساعت 09:50 ب.ظ
+ banoo
اگه مشکلات شما در زندگی به بزرگی یک کشتی است

فراموش نکنید که نعمتهایتان به وسعت یک اقیانوس است
امتیاز: 0 0
شنبه 11 بهمن‌ماه سال 1393 ساعت 02:39 ق.ظ
+ مسعود
تمام محبتت راپای دوستت بریز

اماتمام اعتمادت رانه..
امتیاز: 0 0
سه‌شنبه 14 بهمن‌ماه سال 1393 ساعت 07:34 ب.ظ
+ مسعود
من با تو بودن را آرام آرام آموختم،کاش اجازه می دادی بی تو بودن را نیز،آرام آرام تمرین کنم. افسوس غافلگیرم کردی..... مثل همیشه...
امتیاز: 0 0
پنج‌شنبه 16 بهمن‌ماه سال 1393 ساعت 07:50 ب.ظ
+ مسعود
امتیاز: 0 0