X
تبلیغات
زولا

زیتون

والتین و الزیتون(تقدیم به حبیبه ویاسمن)
چهارشنبه 19 آذر‌ماه سال 1393

نیترات وآب وسرطان


مدیرکل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه بالا بودن میزان نیترات در برخی آبهای زیر زمینی پایتخت قطعی است گفت: تفکیک آب شرب از آب غیر شرب مانند تمام کشورهای دنیا برای افزایش سلامت آب ضروری است.

دکتر محمد هادی حیدرزاده در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: از اینکه میزان نیترات در برخی منابع آب زیرزمینی تهران بالاتر از استاندارد است هیچ شکی نیست و این موضوع بارها از سوی دستگاه های مختلف اعلام شده است.

به گفته وی اما به هر حال متولی بحث سلامت آب وزارت بهداشت است و زمانی که وزیر بهداشت اعلام می کند که آب شرب تهران آلوده نیست حتما دلایل کافی برای آن دارد.

وی با بیان اینکه محیط زیست متولی تعیین قابل شرب بودن یا غیر قابل شرب بودن آب نیست تاکید کرد: اما به هر حال آب های زیر زمینی تهران به علت اینکه سیستم تصفیه فاضلاب و اگو در پایتخت کامل نیست حتما در برخی مناطق آلوده است.

حیدرزاده اظهار داشت: بین کمیت آب و افزایش کدورت و غلظت آلاینده های آب ارتباط وجود دارد و زمانی که آب پشت سدها کاهش می یابد قطعا میزان آلاینده ها افزایش خواهد داشت.

مدیر کل محیط زیست استان تهران تصریح کرد: به عنوان مثال در حال حاضر بر اثر بارش های اخیر میزان BOD و COD آب نسبت به مرداد ماه بسیار بهتر شده است بنابراین کم شدن آب پشت سدها در افزایش آلودگی آب نقش دارد.

وی افزود: در ماه های گذشته که ذخیره پشت آب سدها در تهران از میزان استاندارد بسیار پایین تر بود حتما میزان غلظت آلاینده ها افزایش داشته اما اینکه آیا تصفیه خانه ها می تواند این آلاینده ها را از آب شرب بزدایند یا نه بحث دیگری است که به عهده وزارت بهداشت است.

مدیر کل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه نیترات موجود در آب های زیر زمینی در برخی مناطق تهران نیز قطعا وارد سیستم تصفیه می شود اظهار داشت: در خصوص اینکه تصفیه خانه ها قادر است میزان نیترات را در آب شرب کاهش دهند یا نه محیط زیست نباید نظر دهد بلکه وظیفه وزارت بهداشت است.

حیدرزاده یادآور شد: اما آنچه مسلم است بایستی به سمت تفکیک آب شرب و غیر شرب مانند تمام دنیا برویم و نباید انتظار داشته باشیم آب لوله همیشه کیفیت شرب داشته باشد چراکه در هیچ کجای دنیا چنین اتفاقی نمی افتد اما برای این تفکیک نیز در حال حاضر عزمی در این زمینه در هیچ یک از نهادهای کشور دیده نمی شو

نظرات (1)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
چهارشنبه 19 آذر‌ماه سال 1393 ساعت 06:13 ب.ظ
+ مسعود
سلام دوست عزیز. ادرس وبلاگم به این ادرس تغییر کرد خواهشا ادرس رو تصحیح کنید.با تشکر. با توجه به تغییرات در لیست لینکهام شما از شماره 513 به شماره 224 انتقال پیدا کردین
http://nanasha.blogfa.com
امتیاز: 0 0