X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

زیتون

والتین و الزیتون(تقدیم به حبیبه ویاسمن)
شنبه 15 شهریور‌ماه سال 1393

با پرهیز از پخته خواریدرایام بیماری نیاز به تخت مراقبت های ویژه درهیچ بیمارستانی نیست


تعداد تخت‌های مراقبت‌های ویژه ۴ برابر کمتر از حد استاندارد است

رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران تعداد تخت‌های مراقبت‌های ویژه در کشور را ۴ برابر کمتر از حد استاندارد اعلام کرد.

علی امیر سوادکوهی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اعتبار بخشی و استانداردسازی بخش‌های مراقبت‌های ویژه، اظهار داشت: چندین سال وقت صرف شد تا این استاندارد‌ها به صورت کتاب سلامت چاپ شوند.

رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران تصریح کرد: بیمارستان‌ها ملزم به اجرای این استاندارد‌ها هستند لذا اگر این استاندارد‌ها در بیمارستان‌ی رعایت نشود، معاونت درمان که یک شاخه آن مدیر کل اعتباربخشی و استانداردسازی است اعتبار لازم را به آن مرکز درمانی نمی‌دهد.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چه میزان با کمبود تخت مراقبت‌های ویژه رو به رو هستیم، افزود: برآورد دقیقی از تعداد تخت‌های مراقبت‌های ویژه در دست نیست، اما به عنوان رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه اعلام می‌کنم که در حال حاضر حدود چهار هزار و ۵۰۰ تخت وجود دارد که بر این اساس می‌توان گفت از استاندارد‌ها خیلی فاصله داریم.

سوادکوهی خاطرنشان کرد: نزدیک به ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تخت بیمارستانی داریم که ۱۰ درصد آنها باید تخت مراقبت‌های ویژه باشد که بر این اساس ۱۵ تا ۲۰ هزار تخت ویژه نیازمندیم اما در حال حاضر حدود ۵ هزار تخت ویژه داریم که در نتیجه اختلاف تا سطح استاندارد خیلی زیاد و نزدیک به ۴ برابر کمتر از حد استاندارد است.

سوادکوهی در پاسخ به این سوال که بخش‌های مراقبت‌های ویژه تا چه حد استاندارد هستند، گفت: اگر بخواهیم واقع گرایانه در مورد این موضوع بحث کنیم و چنانچه استاندارد کامل مدنظر باشد، شاید بتوان گفت که تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد تخت‌ها از استاندارد کاملی برخودار هستند اما با اغماض و چشم پوشی از برخی موارد می‌توان گفت ۵۰ تا ۶۰ درصد تخت‌ها تقریبا در محدوده استاندارد هستند.

وی ابراز امیدواری کرد با اعتبار بخشی، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مجبور به رعایت این استاندارد‌ها شوند و ۴۰ درصد باقی مانده این تخت‌ها را نیز به شرایط استاندارد برسانند.

نظرات (2)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
یکشنبه 16 شهریور‌ماه سال 1393 ساعت 12:30 ب.ظ
+ زهرا8
بسم الله الرحمن الرحیم

بر روی رضـا شمـس امامت صلـوات

بر شافع ما روز قیامـت صـلوات

در شـام ولادتـش که شادنـد همـه

بفرست بر این روح کرامت صلوات صلوات

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم[گل]

یاحق
امتیاز: 0 0
یکشنبه 16 شهریور‌ماه سال 1393 ساعت 12:30 ب.ظ
+ زهرا 8
امتیاز: 0 0