X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

زیتون

والتین و الزیتون(تقدیم به حبیبه ویاسمن)
چهارشنبه 15 مرداد‌ماه سال 1393

قضایای بنزین سرطان زا پتروشیمی سر از دادگاه درآورد


نماینده حقوقی سازمان محیط زیست کشور با حضور در شعبه ۱۵ دادسرای کارکنان دولت، اسناد و مدارک آلوده بودن بنزین تولید پتروشیمی در دولت گذشته را ارایه کرد.

ایرنا نوشت: مصطفی ترک همدانی یکی از سه وکیل شاکی در پرونده شکایت از وزیر اسبق به دلیل تولید بنزین های آلوده و سمی در زمان وزارتش، با اعلام این مطلب گفت: نماینده حقوقی سازمان محیط زیست پیرو احضار شعبه ۱۵ دادسرای کارکنان دولت مبنی بر اعلام نظر این سازمان در خصوص آلوده بودن یا نبودن بنزین تولید پتروشیمی، در شعبه بازپرسی حاضر و لایحه ای را ارایه کرد. وی اضافه کرد: در این لایحه، محیط زیست طی اسنادی اعلام کرده که میزان آروماتیک، الفین و بنزن موجود در جایگاه های عرضه سوخت در سال ۹۱ بسیار زیاد بوده و در سال ۹۲ کاهش چشمگیری داشته است.

به گفته ترک همدانی، محیط زیست از آنالیز نمونه های برداشتی از جایگاه های عرضه سوخت شهرآرا، فشم، شوش، کاشانی، امام حسین (ع)، پاسداران و مرزداران و مقایسه میزان آروماتیک، الفین و بنزن این جایگاه ها در سال های ۹۱ و ۹۲ به این نتیجه رسیده است. این وکیل شاکی در پرونده شکایت از وزیر اسبق نفت ادامه داد: بازپرس شعبه ۱۵ دادسرای کارکنان دولت با توجه به اظهار نظر سازمان محیط زیست در این پرونده، مدیریت ملی هوا و تغییر اقلیم این سازمان را موظف کرده طی ۱۰ روز آینده شکایت خود را در خصوص آلودگی بنزین تولیدی پتروشیمی در دادسرا به ثبت برساند.

ترک همدانی گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دیگر سازمان هایی است که توسط شعبه ۱۵ دادسرای کارکنان دولت در این پرونده احضار شده اما هنوز نظریه خود را اعلام نکرده است. سه وکیل دادگستری (پیمان حاج محمود عطار، علیرضا دقیقی و مصطفی ترک همدانی) یازدهم خرداد ماه امسال با حضور در دادسرای کارکنان دولت و ارایه مستنداتی از وزیر اسبق نفت به دلیل تولید بنزین آلوده توسط پتروشیمی در زمان وزارتش شکایت کردند.

این شکایت برای رسیدگی در اختیار بازپرس شعبه ۱۵ دادسرای کارکنان دولت قرار گرفت و بازپرس نیز نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان محیط زیست را برای ارایه دلایل خود مبنی بر آلوده بودن یا نبودن بنزین تولیدی پتروشیمی احضار کرد. وزیر اسبق نفت نیز در اعتراض به اقدام این سه وکیل دادگستری از آنان به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی به رییس قوه قضاییه شکایت کرده است

نظرات (1)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
چهارشنبه 15 مرداد‌ماه سال 1393 ساعت 09:15 ب.ظ
+ قلمی شکسته
درود
لینک شدید در پیوند های روزانه باتشکر ازمطالب مفیدوبلاگتون
امتیاز: 0 0
پاسخ: