X
تبلیغات
رایتل

زیتون

والتین و الزیتون(تقدیم به حبیبه ویاسمن)
یکشنبه 14 مهر‌ماه سال 1392

وزارت های بهداشت وارتباطات وسازمان محیط زیست به علت الودگی موج وسازمان انرژی اتمی اثرپارازیت برسلامت رابررسی میکنند

وزیر بهداشت از تشکیل کارگروه بررسی کارشناسی اثرات پارازیت بر سلامت انسان با همکاری وزارت ارتباطات و فن آوری، سازمان انرژی اتمی و سازمان محیط زیست خبر داد.

حسن قاضی زاده هاشمی افزود: بررسی کارشناسی اثرات پارازیت‌ها بر سلامت انسان برای رفع ابهامات موجود در این زمینه را با هماهنگی وزارت ارتباطات و فن آوری و سازمان انرژی اتمی آغاز کرده‌ایم و اکنون هم با حضور خانم ابتکار، سازمان حفاظت از محیط زیست به این کارگروه اضافه شده است.

وی ادامه داد: پس از بررسی‌های دقیق و کارشناسی همه فرکانس‌ها حتماً اگر ضرری متوجه مردم باشد بدون رودربایستی به مردم اعلام می‌کنیم اما فعلاً باید منتظر اتمام کار کارشناسی این کارگروه باشیم.

وزیر بهداشت اضافه کرد: اطلاعات من در مورد اثرات امواج ماهواره‌ای و پارازیت‌ها بر سلامت مردم در حد همین شایعاتی است که در بین مردم رایج است. من هم این شایعات را شنیده‌ام ولی واقعاً برای خود من هم سؤال است که کدامیک از این شایعات درست است و کدام نادرست.

قاضی زاده هاشمی گفت: اتفاقاً در صحبتی که با آقای واعظی وزیر ارتباطات هم در این مورد داشتیم این تصمیم را گرفتیم که برویم ببینیم کدامیک از این شایعات درست است و کدام نادرست و صادقانه بگویم به همین صورت هم بود که کارگروه بررسی اثرات پارازیت ها بر سلامت انسان تشکیل شد.

وی اضافه کرد: الان دکتر علیرضا دلاوری، مسئول دبیرخانه شورای سیاستگذاری سلامت از طرف وزارت بهداشت مأمور شده است که این موضوع را پیگیری کند از وزارت ارتباطات و فن آوری هم افرادی معرفی شده‌اند و دارند روی فرکانس‌های مختلف و اثرات آنها کار می‌کنند.

وزیر بهداشت تأکید کرد: علاوه بر آن، مطالعات بین المللی خوبی هم از قبل وجود دارد که به آنها رجوع می‌کنیم،کارگروههای تخصصی هم دقیقاً همه موارد را بررسی می‌کنند.

هاشمی گفت: مردم بدانند برخی از این شایعات ممکن است برای ترساندن مردم باشد و واقعاً شایعه است تا مردم هر بیماری که متوجه شان شد یک جوری به مسئله پارازیت‌ها ربطش بدهند البته ممکن است برخی موارد هم درست باشد.

وی ادامه داد: باید این موضوع را به صورت دقیق و کارشناسی شده در کارگروه بررسی اثرات پارازیت‌ها بر سلامت انسان بررسی کنیم تا لااقل برای خود ما مسئولان و دستگاههای مرتبط موضوع روشن باشد و اگر اطلاعات و شایعات نادرست است همه مطمئن باشند که مشکلی وجود ندارد.

وزیر بهداشت گفت: فعلاً من نظری درباره اثرات این امواج بر سلامت انسان ندارم و باید اول گزارش کارگروه را مطالعه کنم بعد در جلسه‌ای با دکتر واعظی، وزیر ارتباطات به جمع بندی برسیم، ضمن اینکه دستگاههای دیگری هم هستند که باید در این زمینه نظرشان را بدهند.

هاشمی افزود: گزارش اثرات پارازیت‌ها بر سلامت انسان محرمانه نخواهد بود ولی ممکن است بعد از اتمام کار کارشناسی نتوانیم فی البداهه آن را منتشر کنیم، باید کار کارشناسی تمام شود و دستگاههای مختلف نظرشان را بدهند و مثلاً اعلام کنند فلان فرکانس که در این گزارش آمده اصلاً دستگاه آن را ما در کشور نداریم یا ممکن است دستگاه اندازه گیری فرکانس ها در کشور استاندارد نیست.

وزیر بهداشت گفت: من فکر می‌کنم هیچ کس در کشور نیست که بخواهد در مورد سلامت مردم مخفی کاری کند، لااقل دستگاههایی که من می‌شناسم این طور نیستند، چنین تصوری درست نیست و گزارش کارشناسی اثرات پارازیت‌ها بر سلامت انسان را در زمان مقرر به مردم اعلام می‌کنیم

نظرات (7)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
سه‌شنبه 16 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 09:59 ق.ظ
+ ماهی
سلام عزیزم
راهنماییت همیشه ارزنده است
بداشتن چنین دوستی افتخار می کنم
امتیاز: 0 0
سه‌شنبه 16 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 10:46 ق.ظ
+ شیدا
من امروز...دستهایم را برده ام بالا واز عمق
وجود خود....خدایم راصدا کردم
نمیدانم چه میخواهى
ولى امروز
براى تو
براى رفع غمهایت
براى قلب زیبایت
براى آرزوهایت
به درگاهش دعا کردم...ومیدانم
خدا از آرزوهایت خبر دارد
یقین دارم
دعاهایم اثر دارد!
امتیاز: 0 0
سه‌شنبه 16 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 11:05 ق.ظ
+ مهرنوش
سلام. خواهش میکنم .
مرسی از حضورتون
امتیاز: 0 0
سه‌شنبه 16 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 11:05 ق.ظ
+ مهرنوش
مـــــن

از تمامـــ آسمـــان

یکــــ بــــاران را میخواهمـــــ ...

و از تمــــام زمیــــن

یکـــ خیابانـــــ را ...

و از تمــ ــامــ تـــ ــو

یک دستـــــ

که قفــــل شده در دستـــ مـــــن ...
امتیاز: 0 0
سه‌شنبه 16 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 03:48 ب.ظ
+ زری
سلام خجالتم نده
راستش رو بخوای چند باری روی لینکهایی که مربوط به شما میشد می آمدم اما سایتتون فیلتر بود هی میگفتم این بنده خدا که چیزی ننوشته آخه چرا؟
درمورد ماهواره منم چیزهایی شنیدم تواصفهان میگم دستگاهی که تو کوه صفه برای پارازیت گذاشتن سرطان زاست وام اس میارهآخه کسی نیست بگه بابا اگر خودتون رو عادل وخوب میدونید نباید واهمه ای داشته باشین که مردم طرف اون وری ها رابگیرن
امتیاز: 0 0
چهارشنبه 17 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 12:29 ق.ظ
+ آرزوی
سلااااام
تازه می فهمم صدای آشنای سالها پیش از آن کیست!
:من یار مهربانم!
آری تو رابرای اولین در کلاس دوم ابتدایی شناختمت
باردوم سالها پیش وقتی من یار مهربانم را برای بچه هامیخواندم
اکنون تو درمن هستی انگار خودم هستی/حس عجیبیست
امتیاز: 0 0
چهارشنبه 17 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 08:25 ق.ظ
+ raha
وای خدای من نکنه سردردهایی که دارم مال همین پارازیت باشه هرچی این کانال اون کانال میزنیم همش پارازیت والا به خدا ما فقط کارتون میبینیم گاهی وقتا هم یه موسیقی سنتی به سبک جدید برا ما بگین نفرستن ما کارمون درسته
از شوخی گذشته خیلی از خانواده ها ماهواره رو واقعا برای استفاده مفید دارن شبکه های علمی و اموزنده خب اینا هم دارن تو آتیش بقیه میسوزن اما چرا باید یه شبکه جهانی فیلتر بشه مردم خودشون عاقلا نمیان با این چیزا گمراه بشن به نظر من وقتی بچه رو هم از یه چیزی منع میکنی و مانعی برای انجام اون کاری که دوست داره ایجاد میکنیم کنجکاوش میکنیم بدتر هم میشه خانواده های معتقد با اخلاق خوب میدونن چه شبکه ای باید توی خونه ازاد باشه همه میتونن ببینن خب اونیم که نمیخواد حذف یا قفلش میکنه دستگاه های ماهواره این امکانات رو داره دیگه، تازه یکی که بخواد منحرف باشه و استفاده سوء از امکانات کنه از هرجا جلوشو بگیری از یه جای دیگه سر در میاره ماهواره نشد سی دی اینترنت فقط باید یاد بگیریم فرهنگ استفاده درست از تکنولوژی را
امتیاز: 0 0
پاسخ:
احسنت