X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

زیتون

والتین و الزیتون(تقدیم به حبیبه ویاسمن)
یکشنبه 1 اردیبهشت‌ماه سال 1392

میدان مغناطیسی بدن انسان و نماز

 

http://upload.tehran98.com/img1/6eb2vr7wq67ho1p3dz51.jpg 

نماز و میدان مغناطیسی آنگونه که از تصاویر به دست آمده از میدان مغناطیسی زمین پیداست، به طور شگفت انگیزی اگر انسان در هر نقطه از زمین رو به قبله بایستد، میدان مغناطیسی بدنش بر میدان مغناطیسی زمین منطبق می گردد و در مدتی که در نماز است میدان بدنش منظم می شود. یکی از نکات بسیار جالبی که پروفسور بور به آن دست یافته بود این بود که دریافته بود که در بدن تمام دانشجویان مؤنث ماهی یکبار تغییر ولتاژ شدید ایجاد می شود و میدان بدن به منظمترین حالت خود می رسد و به همین دلیل است که زنان نیازی ندارند در این مدت نماز بخوانند. اخیرا هم کشف شده است که علت اینکه قلب زنان منظم تر و قویتر از مردان میزند و دلیل آن همین تغییر ولتاژ هست.

 هارولدبور از دانشگاه ییل برای اولین بار با انجام یک آزمایش ساده، به وجود میدان مغناطیسی در اطراف موجود زنده پی برد.او با توجه به یک مولد الکتریکی که در آهنربا در داخل سیم پیچ دوران می کند و جریان تولید میکند، سمندری را در یک ظرف آب نمک قرار داد و ظرف را به دور سمندر چرخاند.

الکترودهایی که در این ظرف وجود داشتند و به یک گالوانومتر حساس متصل شده بودند، یک جریان متناوب را نشان می دادند. زمانی که بور این آزمایش را بدون سمندر انجام داد،گالوانومتر هیچ جریانی را نشان نداد. این بدان معنا بود که در اطراف موجود زنده میدانی وجود دارد که خاصیت مغناطیسی هم دارد. بور این وسیله را بر روی دانشجویان داوطلب خود امتحان کرد و مشاهده نمود که این میدان در بدن انسان هم وجود دارد وکاملا تابع رویدادهای اساسی زیست شناختی بدن است. او این میدان را حیاتی نامید چون هرگاه حیات از بین برود،میدان حیاتی هم از بین میرود.

به گونه های که یک سمندر مرده که در دستگاه بود هیچ پتانسیلی به وجود نمی آورد. تشکیل میدان مغناطیسی بدن همانگونه که می دانید، در بدن ما میلیونها عصب وجود دارد که کار انتقال پیام در بدن ما بوسیله تحریک الکتریکی این عصبها صورت می گیرد. در اثر شارش بار در اطراف آنها در بدن ما یک میدان تشکیل می شود و میدان بدن ما در اثر فعالیت همزمان میلیونها عصب به وجود می آید.

امواج مغزی دستگاه موج نگار مغز چهار نوع منحنی از امواج مغزی را ارائه میدهند که عبارتند از: آْلفا، بتا، دلتا و تتا. ریتمهای دلتا کندترین امواج مغزی با تناوب از 1تا3 دور در ثانیه بوده و اغلب در خواب عمیق ظاهر می شوند. به نظر میرسد که ریتمهای تتا که دارای تناوب 4تا7دور درثانیه می باشند به خلق و خوی بستگی داشته باشد. ریتمهای آلفا از 8تا 12 دور در ثانیه، در اوقات تفکر، تامل آزاد رخ داده و در صورت تمرکز حواس و توجه قطع می شوند و بالاخره ریتمهای بتا با تناوب 13الی22 دور در ثانیه،ظاهرا منحصر به نواحی جلوئی مغز، یعنی جایی که فعالیتهای پیچیده مغزی رخ می دهد می باشند.

امواج آلفا امواج بسیار مهمی هستند که بوسیله هانسبرگر آلمانی کشف شدند و به گفته وی با نوعی هوشیاری و خوداگاهی معطوف به درون ظاهر می شوند تغییرات فیزیولوژی مهمی در بدن ایجاد می کنند مثل تمرکز و یادگیری. میدان مغناطیسی بدن و امواج مغزی در معرض خطر حتما تا به حال در باره خطرات گوشیهای موبایل یا زندگی در نزدیکی نیروگاهای برق چیزهایی شنیده اید.بنابر تحقیقات پروفسور لای امواج مغناطیسی که از نیروگاهای برق یا وسایل برقی مثل سشوار و ریشتراش برقی و... ساتع می شود به دی ان ای سلولهای مغزی آسیب میرساند و قابلیت ترمیم را در آنها از بین می برد. میدانهای مغناطیسی خارجی علاوه بر آسیب به دی ان ای مغز اثر منفی دیگری به بدن دارند. این میدان ها باعث اختلال در میدان مغناطیسی طبیعی بدن می شوند.

همانطور که میدانید نزدیک به 70%از بدن مارا آب فراگرفته و مولکولهای آب به صورت دوقطبی هستند و زمانی که ما در معرض یک میدان مغناطیسی خارجی قرار می گیریم، این مولکولها در جهت آن میدان قرار می گیرند و این پدیده باعث می شود نظم میدان مغناطیسی ما به هم بریزد. علاوه بر عوامل خارجی یکسری عوامل داخلی نیز وجود دارند که باعث می شوند اختلال در میدان بدن ایجاد شود. مهمترین آنها بارهای الکتریکی هستند که هنگام شارش بار در عصب در اطراف آن به وجود می آیند و به صورت الکتریسیته ساکن در بافتهای بدن ذخیره میشوند و میدانی که در اطراف این بارها بوجود می آیند در میدان بدن ایجاد خلل می کنند. این بارها به خصوص در نقاطی که تراکم اعصاب بیشتر است ذخیره می شوند و به دلیل این که هم تراکم زیادی دارند و هم در نزدیکی عصبهای بیشتر و مهمتری قرار دارند برای بدن به شدت مضر هستند. از جمله این نقاط ناحیه سر و دستها و قسمت مچ یابه پایین است و در بین این سه قسمت، سر اهمیت ویژه ای دارد چون بارهای ذخیره شده در آن علاوه بر ایجاد خلل درمیدان مغناطیسی مغز باعث اغتشاش در امواج مغزی نیز می شوند.

به ظاهر ما روزانه تنها دقایقی را در معرض میدان مغناطیسی هستیم.مثل موبایل یا سشوار و غیره.اما در طول دوران زندگی خود در معرض میدانی بسیار قوی هستیم و آن میدان مغناطیسی زمین هست. عوامل داخلی اغتشاش در میدان بدن ما هم فعالیتهای حیاتی و اجتناب ناپذیری هستند که در تمام طول عمر ما در جریان هستند پس چگونه میتوان باعث خلل این اثرات سو که باعث اختلال در بدن ما و بیماریهایی مثل سرطان می شوند را خنثی کرد؟ در اینجاست که باید گفت خداوند راه حل تمام این سوالات را در یک عمل ساده که امکان آن برای همه افراد وجود دارد و بیش از چند دقیقه هم وقت نمی برد و هیچ ضرری هم ندارد به انسان هدیه داده و آن نماز است.

نماز و میدان مغناطیسی آنگونه که از تصاویر به دست آمده از میدان مغناطیسی زمین پیداست، به طور شگفت انگیزی اگر انسان در هر نقطه از زمین رو به قبله بایستد، میدان مغناطیسی بدنش بر میدان مغناطیسی زمین منطبق می گردد و در مدتی که در نماز است میدان بدنش منظم می شود. یکی از نکات بسیار جالبی که پروفسور بور به آن دست یافته بود این بود که دریافته بود که در بدن تمام دانشجویان مؤنث ماهی یکبار تغییر ولتاژ شدید ایجاد می شود و میدان بدن به منظمترین حالت خود می رسد و به همین دلیل است که زنان نیازی ندارند در این مدت نماز بخوانند. اخیرا هم کشف شده است که علت اینکه قلب زنان منظم تر و قویتر از مردان میزند و دلیل آن همین تغییر ولتاژ هست.

نماز و بارهای الکتریکی همانطور که قبلا اشاره شد بارهای زائدی که در اثر تحریکات الکتریکی اعصاب به وجود می آیند هم شبیه میدان بدن و هم بر امواج مغزی اثر سو دارند. و این اثرات در نواحی که اعصاب در آن تحرک بیشتری دارند، خطرات جدیتری ایجاد می کنند و باید هرچه سریعتر از آن نواحی دور شوند. به طرز حیرت آوری می بینیم که این نواحی دقیقا نواحی هستند که در وضو شسته می شوند و بنابر تحقیقات صورت گرفته، بهترین راه دفع این بارهای زائد استفاده از یک ماده رساناست که سریعترین و ارزانترین و بی ضررترین ماده برای این کار آب است و جالب اینجاست که آب هرچه خالص تر باشد سریعتر بارهای ساکن را از بدن ما به اطراف گسیل می دهد و هیچ مایعی مثل آب خالصی که در وضو به انسان سفارش شده این اثر را ندارد. نماز و امواج مغزی: با دفع بارهای زائد بدن در وضو امواج مغزی در ایده الترین حالت قرار می گیرند. علاوه بر آن حالت تمرکزی که در هنگام نماز در انسان به وجود می آید، تشعشع امواج آلفا را به اندازه قابل توجهی بالا می برد و توانایی مغز را در تولید این امواج بالا می برد.

منبع: parsiteb.com

موضوعات مرتبط: میدان مغناطیسی بدن انسان و نماز 

http://z1raha.blogfa.com/

نظرات (16)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
یکشنبه 1 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 01:41 ب.ظ
+ بهار
بسم الله الرحمن الرحیم لاحول ولاقوة الا بالله العلی العظیم

سلام باتشکرازحضورتون وب لاگ تو دیدم جالب وقشنگ بود ای ول

اما حدیث امروز:

حضرت محمد(ص): درهای رحمت خداوند درچهارهنگام گشوده می شود: هنگام بارش باران هنگام نگاه فرزند به چهره والدین هنگام گشودن درخانه کعبه وهنگام عقدازدواج پس بایدتوجه داشتکه بهترین موقع برای استجابت دعارا فراموش نکنیم
امتیاز: 0 0
یکشنبه 1 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 02:05 ب.ظ
+ raha
رسول اکرم صلی الله و علیه و آله وسلم می فرماید:
«یا ایها الذین آمنوا استعینوا بالصبر والصلوة ان الله مع الصابرین».
ای کسانیکه ایمان آورده اید. (در برابر مشکلات و حوادث) از صبر (روزه) و نماز کمک بگیرید زیرا خداوند سبحان با صابران است. «بقره، 153»
از این آیه شریفه و روایات دیگر استفاده می شود که: استقامت و نماز انسان را در حل مشکلات پیروز و در برابر حوادث مقاوم می کند, زیرا نماز ارتباط انسان با قدرت مطلق و خالق هستی برقرار می کند, و کسی هم با چنین قدرتی ارتباط داشته باشد دیگر ترس, ناامیدی و خستگی برایش معنا ندارد.
امتیاز: 0 0
یکشنبه 1 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 05:21 ب.ظ
+ زهرا
ممنون بابت راهنماییت!
امتیاز: 0 0
یکشنبه 1 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 07:51 ب.ظ
+ انسیه
میدان مغناطیسی بدن انسان و نماز
جالب بود.
بازم ممنون از حرفاتون.
امتیاز: 0 0
یکشنبه 1 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 09:16 ب.ظ
+ moshoooo
دلم لرزید وقتی
دستانت با دیگری بود
دلم از سرما یخ زد
اما
گرمای تو برای دیگری بود ...
امتیاز: 0 0
یکشنبه 1 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 09:46 ب.ظ
+ باران نم نم
سلام
هر روز که میگذرد بیشتر از قبل با شکوفایی علم اثبات اسلام و گفته های قرآن ساده تر میشه...
این خودش دلیل محکمی برای اثبات معجزه بودن قرآن هستش...
پیروز و سر بلند در پناه حق باشید...
امتیاز: 0 0
یکشنبه 1 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 11:55 ب.ظ
+ فنچ بانو
چقدر جالب... چقدر خدا بزرگ و حکیمه و ما کوچیک و نادون...
امتیاز: 0 0
سه‌شنبه 3 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 12:23 ب.ظ
+ بهار
یادت که میکنم باران می آید

نمیدانستم لمس خیالت هم وضو میخواهد!
امتیاز: 0 0
سه‌شنبه 3 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 01:06 ب.ظ
+ نیلوفر
وای به طرز خیلی شدیدی این مطلبتون جالب بود...ممنون
امتیاز: 0 0
سه‌شنبه 3 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 08:23 ب.ظ
+ محجوبه
یا نور
یا هادی
سلام بر شما
چه متن نورانی و علمی ای بود ، لذت بردم .
الحمدلله که خدا پرستیم و الحمدلله که از امت محمد صلی الله علیه و آله و سلم هستیم .
عافیت دین و دنیا وآخرت نصیبتان
اللهم عجل لولیک الفرج
امتیاز: 0 0
سه‌شنبه 3 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 11:44 ب.ظ
+ لیلی
سلام
.
.
.
لایک
امتیاز: 0 0
چهارشنبه 4 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 10:20 ب.ظ
+ یاسمن
سلام
قبلا این مطلب رو خونده و شنیده بودم اما نه به این کاملی
واقعا جالبه
یاد یکی از دوستام افتادم که تعریف میکرد ازمایشی رو اکواریوم خونشون انجام دادن
هر ماه باید اب اکواریوم رو عوض میکردن میگفت از وقتی ایه الکرسی رو در اکواریوم نصب کردیم تا چندین ماه ابش شفاف و زلال و ماهی ها تو این اب کیف میکنند

واقعا ی نماز خوندن مگه چقدر وقت ادم رو میگیره که بعضی ها از خوندنش سر باز میزنند در جایی که برای بدنشون مفیده
امتیاز: 0 0
جمعه 6 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 03:08 ب.ظ
+ میترا
چه جالب
امتیاز: 0 0
شنبه 7 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 11:44 ق.ظ
+ سمانه
چه جالب!!!!
امتیاز: 0 0
دوشنبه 9 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 03:15 ب.ظ
+ صدف های بی مروارید
بسیار عالی بود .
تمام فرمانهای خداوند واقعا بر اساس حکمت است و دانایی.
امتیاز: 0 0
یکشنبه 15 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 07:31 ب.ظ
+ پری
خیلی جالب بود.
امتیاز: 0 0