X
تبلیغات
رایتل

زیتون

والتین و الزیتون(تقدیم به حبیبه ویاسمن)
سه‌شنبه 26 دی‌ماه سال 1391

هرماده خارجی باعث تحریک یک عضوبدن شودسرطان زا است

بدنبال آلودگی بیش از حد هوا و افزایش بیماری ها در اثر این آلودگی، رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، نسبت به افزایش موارد سرطان به دنبال تشدید آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور هشدار داد.

دکتر ایرج خسرونیا به عوارض ناگوار آلودگی هوا بر سلامت افراد اشاره کرد و افزود: آلودگی هوا باعث تحریک سیستم تنفسی، گوارشی، خونی، مغز و اعصاب و پوست می‌شود.

وی افزود: اگر این آلودگی به صورت مکرر و به مقدار زیاد باشد، باعث ناراحتی دستگاه تنفسی افراد شده و از طریق استنشاق مواد شیمیایی موجود در هوای آلوده، می‌تواند ایجاد سرطان کند.

خسرونیا به تحریک دستگاه گوارشی از طریق تنفس هوای آلوده اشاره کرد و گفت: تنفس هوای آلوده که در آن مواد سمی و خطرناک مثب نیتراتها و… است، باعث تحریک دستگاه گوارشی و احتمال بروز سرطانهای معده و مری می‌شود. رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران به عوارض آلودگی هوا بر سلامت پوست اشاره کرد و افزود: آلودگی هوا می‌تواند منجر به سرطان پوست شود. به طور کلی هر ماده خارجی که باعث تحریک یک عضو بدن شود، ممکن است منجر به سرطان شود.

به گفته وی، تمامی ساکنان شهرهای بزرگ کشور و افرادی که در محیطهای آلوده کار می‌کنند، در معرض ابتلا به سرطان قرار دارند. خسرونیا افزود: کارخانجات لاستیک سازی که افراد با آزبست سر و کار دارند، از جمله محیطهایی است که سلامت شاغلین در این اماکن را تهدید می‌کند

نظرات (2)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
سه‌شنبه 26 دی‌ماه سال 1391 ساعت 10:13 ق.ظ
+ vatikan
neveshte khoobi bood
be etelaatam afzood
mamnoon az shoma
امتیاز: 0 0
سه‌شنبه 26 دی‌ماه سال 1391 ساعت 11:06 ق.ظ
+ مشاوره خانواده
افرین بر این پزشکان هنرمند...
[گل][گل][گل][گل][گل][لبخند]
امتیاز: 0 0