X
تبلیغات
رایتل

زیتون

والتین و الزیتون(تقدیم به حبیبه ویاسمن)
سه‌شنبه 12 دی‌ماه سال 1391

حجامت کردن افراد طبع سرد یک جنایت است

خبرگزاری ایسنا خبرزیررا درج کرده که بنظرمی رسد یک تحقیق آبکی باشد ونباید به این نوع تحقیقات توجه کرد چون اگرطبع سرد باشد عسل نوشیدن بهترازهرروشی جواب میدهد اما اگرطبع گرم باشد حجامت جواب میدهد پس هرکس میداند طبعش سرداست بخصوص زنانی که دوبارسزارین یا جراحی شده اند نباید حجامت کنند چون باازدست دادن گلبول های قرمز بدنشان عفونتی وسرطانی میگردد : 

سه‌شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۱

طبق نتایج یک پژوهش جدید، حجامت باعث بهبود فاکتورهای خونی در مبتلایان به دیابت می‎شود بنابراین پیشنهاد می‌شود که این روش به‌عنوان درمان مکمل در افراد دیابتی نوع 2 مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار پژوهشی ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، دیابت یکی از مهم‎ترین مشکلات بهداشتی جهان محسوب می‌شود که در این بیماری سلول‎های بتا مستعد تخریب توسط رادیکال‎های آزاد هستند. با توجه به مکانیسم‎های حجامت، مطالعه‌ای با هدف بررسی تاثیر حجامت بر فاکتورهای بیوشیمیایی و استرس اکسیداتیو همزمان با دارو درمانی توسط مجید رمضانی، دانشیار گروه داخلی از دانشگاه علوم پزشکی اراک و همکارانش انجام شد.

در این مطالعه کارآزمایی بالینی از 30 نفر از افراد دیابتی در دو طیف ابتدایی و انتهایی بیماری مراجعه‌کننده به مرکز دیابت، 5 میلی لیتر نمونه خون وریدی گرفته شد. این افراد علاوه بر دریافت درمان دارویی متفورمین و گلی بن کلامید پس از یک ماه مورد حجامت قرار گرفته و بعد از یک ماه مورد بررسی قرار گرفتند و نمونه‎های خون وریدی قبل و بعد از درمان از نظر شاخص‎های دیابت و استرس اکسیداتیو مقایسه شدند. جهت ارزیابی پراکسیداسیون لیپیدی از تیوباربیتوریک اسید، برای اندازه‌گیری آنتی‌اکسیدان‌های تام سرم از روش FRAP و فاکتورهای بیوشیمیایی خونی با کیت‎های پارس آزمون اندازه‎گیری شدند.

یافته‎ها حاکی از آن است که میزان هموگلوبینA1C ، قند خون ناشتا، قند خون 2 ساعت پس از ناشتا، تری گلیسیرید، کلسترول، لیپوپروتئین با دانسیته پایین و همچنین لیپوپروتئین با دانسیته بالا نیز افزایش معنی‎داری را نشان داد و اسپارتات ترانسفراز در افراد دیابتیک پس از حجامت کاهش معنی داری را نشان داد.

طبق نتایج این پژوهش، حجامت باعث بهبود فاکتورهای خونی در افراد دیابتیکی ‎شده و پیشنهاد می‌شود که به عنوان درمان مکمل در افراد دیابتی نوع 2 مورد استفاده قرار گیرد.

گفتنی است مشروح این پژوهش در مجله دانشگاه علوم پزشکی اراک منتشر شده است.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)