برای جلوگیری از خون لختگی باید پیاز خورد؛تفاوت نمیکند خام باشد یا پخته.محققان دانشگاه هاروارد به بیماران قلبی روزانه پیاز دادند ونتیجه گرفتند ماده موثر موجود در پیاز خون لختگی را برطرف میکند.
محققان هندی به بیماران خود ابتدا غذاهای چرب با کره و خامه دادند ونتیجه گرفتند پیاز به مقدار قابل توجه خون لختگی را برطرف میکند.
چربی سبب میشود که خون انسان به خون لختگی تمایل نشان دهد،بررسی ها نشان میدهد چنانچه همراه غذای چرب پیاز مصرف شود پس از 2-4ساعت خون از آثار نامطلوب چربی،پاک میشود.
نتیجه:
اگر غذای چرب میخورید حتما همراه آن پیاز بخورید.برای مثال با همبرگر،تخم مرغ،کباب کوبیده،پیاز بخورید زیرا از تغلیظ شدن و خون لختگی جلوگیری میکند.  

http://forum.1pars.com/thread102280.html  

قارچ ها، شکل زیبایی به غذاها می دهند.قارچ ها به دو دسته ی وحشی و پرورشی تقسیم می شوند. بعضی از آنها اثرات مفیدی در سلامتی انسان دارند، مثل رقیق کردن خون، جلوگیری از ایجاد و رشد تومورهای سرطانی. قارچ ها 80 تا 90 درصد، آب دارند و خیلی کم کالری هستند. آنها مقدار کمی چربی و سدیم (نمک) و 8 تا 10 درصد فیبر دارند و یک خوراکی ایده آل برای افرادی هستند که می خواهند وزن و فشار خون شان را کنترل کنند.  

  

 دانستنی های در مورد قارچسرد و تر است برای افراد طبع گرم خوب است نه طبع سرد

پرهیز از عدس