X
تبلیغات
رایتل

زیتون

والتین و الزیتون(تقدیم به حبیبه ویاسمن)
شنبه 22 مهر‌ماه سال 1391

29شهریورروزپیشگیری بروزمسمومیتهاباموادشیمیایی وشوینده‌های خانگی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

روزنامه کارگزاران: دکتر عبدالکریم پژومند، روز جمعه به مناسبت 29 شهریور، روز پیشگیری از بروز مسمومیت‌ها با مواد شیمیایی و شوینده‌های خانگی اظهار داشت: «برخی خانم‌های خانه‌دار برای نظافت بیشتر منزل از جمله سرویس‌های بهداشتی ممکن است فرآورده‌های سفیدکننده [وایتکس]را با مواد شیمیایی مثل جوهرنمک مخلوط کنند تا به اصطلاح کاشی‌های سرویس بهداشتی برق بیفتد.»    

 

وی انجام چنین کاری را بسیار خطرناک دانست و افزود «بخارها و گازها ناشی از ترکیب این مواد بسیار سمی و خطرناک است و استنشاق آن موجب التهاب ریه می‌شود.» این استاد دانشگاه علوم‌پزشکی شهیدبهشتی همچنین هشدار داد پس از مصرف مواد شوینده، سفیدکننده، جرم‌بر و لوله‌بازکن در محیط‌های بسته و کوچک به هیچ عنوان در این مکان‌ها توقف نکنید. زیرا گازهای تولیدشده در این محیط‌ها سمی است و استنشاق آنها موجب مسمومیت خواهد شد.

وی که رئیس بخش مسمومین بیمارستان لقمان است اظهار داشت: معمولا هرسال نزدیک ایام عید نوروز تعداد مسمومین خانه‌دار که به این بیمارستان مراجعه می‌کنند، افزایش می‌یابد که علت مسمومیت آنها ناشی از استفاده نادرست از مواد شوینده خانگی و شیمیایی است.

وی درخصوص ترکیبات «کاربامات» مثل حشره‌کش‌های خانگی که به‌صورت اسپری، پودر و گچ‌های حشره‌کش در کناره‌های دیوار استفاده می‌شوند اظهار داشت در منازلی که کودک خردسال نیز در آن به‌سر می‌برد، نباید از گچ‌ها و پودرها برای از بین بردن حشرات خانگی استفاده کرد. «کودکان خردسال برحسب غریزه که هر چیز را به دهان می‌برند، در صورتی که گچ و پودر کنار دیوار را هم ببینند ممکن است آنها را هم بخورند و مسموم شوند.» وی به خانواده‌های دارای کودک خردسال توصیه کرد برای از بین بردن حشرات خانگی از اسپری استفاده کنند که کم‌خطرتر است

زیتون:قبلاهم اثبات شده بوداستفاده ازشوینده هادرمحیط بسته سبب بدن درد عصبی(فیبرومیالوژی)می گردد. هرچقدر تغذیه خوب داشته باشیم اما این چیزها را رعایت نکنیم نتیجه نمی گیریم

 

نظرات (2)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
شنبه 22 مهر‌ماه سال 1391 ساعت 01:36 ب.ظ
+ مژگان امینی
به به ! روز تولد من !
راستش من از ترس آسم و سرطان ریه یک مدل تمیز کننده را هم به زور مصرف می کنم چه برسد به ترکیب با هم !
امتیاز: 0 0
شنبه 22 مهر‌ماه سال 1391 ساعت 01:49 ب.ظ
+ باد مهربون
من خیلی مواد شوینده استفاده میکنم
وای از این به بعد مراقب ریه هام باشم
چقدر خوب که اشاره کردید
ممنونم
امتیاز: 0 0